1934 - A Buck Rogers képregények már öt éve nagyon sikeresek voltak. A könyvek és gyerekjátékok nagy üzletet jelentettek.
A King Features Syndicate úgy döntött, hogy szeretne hasonló üzleti sikereket elérni, ezért saját sci-fi képregényt akart indítani.
A King Features először megpróbálta megvásárolni Edgar Rice Burroughs John Carter történeteit; Azonban a szindikátus nem tudott megállapodásra jutni Burroughs-szal. Ezután Alex Raymond-nak, az egyik grafikus alkalmazottjuknak ajánlották fel a lehetőséget, aki megteremtette Flash Gordon figuráját.
Az első változatot még visszadobták, de a második verzió már megjelenhetett 1934. január 7-én.
Az olvasóknál Flash Gordon kedvező fogadtatásra talált, és a 30-as évek Amerikájának egyik legnépszerűbb képregényévé vált. A King Features számítása bevált, ők is piacra dobhatták a képregény mellett a hajtogatós-, és kifestőkönyveket, játékűrhajókat és sugárpisztolyokat.
A képregény hősei Flash Gordon, a sztársportoló, a bátor és szép Dale Arden, és a tudományos zseni Dr. Zarkoff, akik a Mongo bolygóra utaznak, hogy megmentsék a Földet a gonosz Ming császártól.
A Flesh Gordon képregények nem csak történetük kidolgozottsága, hanem gyönyörű, szinte művészi rajzaik miatt is megérdemlik az utókor figyelmét.
A képregényekből a 30-as években már filmsorozat készült, amit a mozikban vetítettek.
Nem mehetünk el Flesh Gordon mellett úgy, hogy ne jegyeznénk meg, hogy George Lucas számtalan alkalommal elmondta, hogy amikor a Star Wars ötlete felmerült benne, akkor egy Flash Gordon-szerű, kalandos, akciódús sci-fit akart forgatni, a korszak lassú, moralizáló, inkább a tudományra fókuszáló tudományos fantasztikus filmjeivel ellentétben.
Tehát túlzás nélkül állíthatjuk, hogy Flash Gordon nélkül nem létezne a Star Wars univerzum, viszont nem csak emiatt érdemes emlékezni rá.